Sanjanje, seksualna energija i općenito o energiji

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Sanjanje, seksualna energija i općenito o energiji

Postaj  Zaya on sub tra 11, 2009 11:00 pm

sMira je napisao/la:

Ko ja. Embarassed

Kako krece sanjanje, sta ga inicira, da li se ono samo kod tebe desava ili nesto uradis?
Sta?
Da li si videla nekad u sanjanju svoje fizicko telo koje lezi u krevetu?
Kako je ono izgledalo?
Kako izgledaju drugi ljudi..ili koga tamo vidjas?
Zaya Very Happy

Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  promatrac on pet tra 17, 2009 7:26 pm

Dva dana prije sam imao iskustvo koje se baš može zvati sanjanjem.
Nešto me puklo te večeri da sam osjećao neku plavu energiju koja podsjeća na munju, nekako sam i tjelesno poprimio tu prirodu.
Zaspao sam sa hrpom boja pred očima, blago ošamučen ko da sam već izmaknute skupne točke.
Osvjestio sam se u snu u sanjanje kad sam poželio skočiti sa nekim u sanjanje ili neku radnju.
Sječam se da sam sa ženom koju pomalo znam sa chata bio u vlažnoj prijatnoj šumi i pretvarao se u nešto u zemlji, mislim da gljivu.
Dosta puta sam ponovio to skakanje iz tijela u šumu, u zemlju, da se pretvorim u gljivu i fizički je prijalo.
Ono što se simultano dešavalo u krevetu je, da sam iznad (iza) leđa osječao tvrdo ispupčenje i ko neku kupolu, svaki put kad bi skočio iz tijela u šumu.
Pretpostavljam da je to područje skupne točke... i opet bi se ko i prije kladio da mi je bliže sredini, a ne kod lopatice. Valjda je to normalno za takve prilike.
Poslije tih skokova u šumu sam se sjetio da bi otišao do još jedne osobe, no palo mi na pamet da će to protumačiti ko napad.
Mislim da je i tako bilo. Opet sam imao isto iskustvo sa kupolom iza leđa no skoka nije bilo, osjetio sam samo kuckanje u području otvora volje, ko da se nešto želi vrtjeti, ali ne može, nego preskače.

promatrac

Broj postova : 22
Registration date : 27.03.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  sMira on pon tra 20, 2009 12:43 pm

Zaya je napisao/la:
sMira je napisao/la:

Ko ja. Embarassed

Kako krece sanjanje, sta ga inicira, da li se ono samo kod tebe desava ili nesto uradis?
Sta?
Da li si videla nekad u sanjanju svoje fizicko telo koje lezi u krevetu?
Kako je ono izgledalo?
Kako izgledaju drugi ljudi..ili koga tamo vidjas?
Zaya Very Happy
Nije mi najjasnije šta to uradim, pa da počne sanjanje. Mislim da mi se pogled u snu zadrži duže na nečemu, a onda opazim da slika nije „stabilna“ tj. počne da se rastapa pa me to seti. Takođe ima par osoba, koje kad se nađu u snu, to me seti da sanjam.
Svoje telo kako spava videla sam jednom, spavalo je na suprotnoj strani kreveta, od one na kojoj sam legla. Soba i kolina izgledala je isto kao i na javi i bilo je jutro. Kad sam to videla, probudila sam se (mislila sam da sam se probudila) i tako par puta, budila se iz sna u san, dok se nisam „zaglavila“ , probudila se , ali zamrznuta, nisam mogla da se setim kako se pokreće , pa me je uhvatila gadna panika. Mislim da nije trajalo dugo, a onda sam se stvarno probudila.
Ljudi koje viđam tamo, uglavnom su članovi moje porodice, ali to nikad zapravo nisu oni. Imaju čudan sjaj u očima i glas koji je mešavina muškog i ženskog glasa. Efekat koji ovakav glas ima na mene je nešto nalik onome kad se kaže „želudac mi se okrenuo“ Very Happy . Par puta sam razgovarala sa ljudima koje ne poznajem, uglavnom su odgovarali na neka pitanja. Isto je i sa glasom koji povremeno čujem u sanjanju, za koji sam prvo mislila da je moj unutrašnji dijalog, dok nije počeo da zvuči isto kao i ljudi (neka kombinacija „slatkastog“ muško-ženskog glasa), ovaj glas isto daje odgovore na pitanja, ali u momentu sna ti odgovori su nepotrebni, jer ih tamo znam.(isto tako imam osećaj da mi se taj glas „ulaguje“, čitaj povlađuje) Kad se na javi setim odgovora, zvuče malo nebulozno. Jedna stvar koju mi je taj glas rekao bila je da treba da radim magijske pokrete u 11h, okrenuta ka zapadu, recimo. Ali ja ni ne radim pokrete,a i ne znam zašto bi bilo važno vreme kad ih radim....iiii jel to 11PM ili AM hahaa. Uglavnom, ne verujem im preterano, nemam baš neki ok osećaj u vezi sa tim glasom.
Sanjanje traje onoliko koliko imam snage da održim svest budnom. (završi se tako što se budim iz sna u san, možda u prva 2-3 i dalje budem svesna,a onda počnem da se budim još u jedno 2, gde mislim da sam se zaista probudila, ne znam da i dalje sanjam).
Kontrola se svodi na održavanje slike sna, onoga što vidim oko sebe, a da se ne rastopi. To se radi nekako kroz oči, ali ne mogu opisati postupak. Možda da nazovem nekom vrstom koncentracije, ali i dalje nije to.
A svoje sanjajuće telo videla sam prvi put davno, kad sam otišla do ogledala u snu da pogledam kako izgledam. Lice je bilo moje, jedino što nekako nije delovalo čvrsto, kao da se i ono rastapalo. Tada sam stajala ispred ogledala i isprobavala stvari poput „ajde sad da mi poraste kosa...ajde da se smanjim...bla , bla“. Radi. Međutim dugo vremena nisam obraćala pažnju na to kako izgledam, više volim gledati okolinu kad sam tamo. Nedavno sam pogledala, zainteresovalo me Zayino pitanje, i videla sam da i dalje imam ruke i noge. Prilično moje. Very Happy
Sanjajuće telo se lako pretvori u bilo šta, ili može biti nevidljivo.

sMira

Broj postova : 10
Registration date : 31.03.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  promatrac on pon tra 20, 2009 2:05 pm

sMira je napisao/la:
Kontrola se svodi na održavanje slike sna, onoga što vidim oko sebe, a da se ne rastopi. To se radi nekako kroz oči, ali ne mogu opisati postupak. Možda da nazovem nekom vrstom koncentracije, ali i dalje nije to.
Jel bi bilo nešto nalik tome da kažemo da tad ne poričemo onu drugu vrstu svijesti, koja je jako nalik na ovu na javi, ali je java jako voli poricati da postoji.
Zapravo "java" mora izgubiti kontrolu da bi ova druga vrsta svijesti došla do izražaja i onda tu drugu vrstu svijesti treba podržati, priznati, učvrstiti.

promatrac

Broj postova : 22
Registration date : 27.03.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  sMira on pon tra 20, 2009 5:01 pm

promatrac je napisao/la:
Jel bi bilo nešto nalik tome da kažemo da tad ne poričemo onu drugu vrstu svijesti, koja je jako nalik na ovu na javi, ali je java jako voli poricati da postoji.
Zapravo "java" mora izgubiti kontrolu da bi ova druga vrsta svijesti došla do izražaja i onda tu drugu vrstu svijesti treba podržati, priznati, učvrstiti.

Da. Very Happy

sMira

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  sMira on pon tra 20, 2009 6:09 pm

Da ovaj post ima ime zvao bi se nekako poput "Sanjanje i merne jedinice u sanjanju". Al ovaj post nema ime. Very Happy Ali ima tema.

Ukoliko imam "ušteđene" seksualne energije, duže održavam svest budnom u snu. Što više "uštede", bolje sanjanje. Može i neka formula?Kako ono beše? Dužina sanjanja (l) upravo je proporcionalna količini ušteđene seksualne energije (Esx). I sad neko ko dobro stoji sa fizikom može da izvede i neku formulu, ako ne usfali još koja merna jedinica. Very Happy

U protivnom (nije nemoguće sanjati) sanjanje traje jako kratko, jer mi telo upadne u neki vrtlog (vetar, šta li) i ovaj vetar okreće moje telo, osećaj kao da visi na koncu i vrti se u krug. Vrlo brzo nakon toga, zaboravim da sanjam. Pf...Dune vetar i odnese i svet i svest.

sMira

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Zaya on sri tra 22, 2009 10:52 pm

Setila si me jednog svog budjenja u snu, tj "sanjanja".
Probudim se u autu na auto putu pri brzini od 120km.
I od shoka, prvo sto se budim odjednom u autu, u toj brzini
a kao zaspala sam i opustila se, pocnem da vristim i padnem u san.
Shocked Very Happy Sleep

Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  sMira on čet tra 23, 2009 2:22 pm

Setila sam se da u jednoj od knjiga piše da se sanjanje dešava kad se postigne određena ravnoteža u životu. Ne znam da objasnim, ali jeste osećaj ravnoteže u toku dana. Nekako znam kada ću sanjati. A sad da li je u to sve upetljano i malo "nameravanja", može biti.

sMira

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  sMira on čet svi 14, 2009 12:15 pm

evo jedan san luudi
Šetam kraj nekog bazena. Okolo je gomila ljudi, kao žurka neka. Setim se da sanjam. Auuu, mislim se, puno ljudi je okolo. To ne volim. Pogledam u neku crnu, žensku osobu, ona se nasmeje i kaže :"Samo ti otplutaj u drugi san!" Nakon toga se budim u krevetu, u nepoznatoj kući. Gledam okolo, još se nisam probudila, mislim. Uzmem jedan predmet sa stola pored i bacim ga. Umesto da padne na pod on "pada" uvis. Uzmem još jedan. I on tako. Kažem sebi, idi smiro lezi i spavaj, pa ćeš se valjda probuditi. Vratim se u krevet. Legnem. Budim se u nekoj povorci. Nečija je sahrana. Pored mene ide devojčica. Opet sanjam, pomislim. Uzmem je i poletimo iznad povorke. Pogledam je u lice. Njeno lice počinje da stari. Ostavim je. Sakrijem se u toj povorci. Mislim, ako ne gledam nikog u oči, neće primetiti da sam tu. Visoka žena narandžaste kose, okreće se i pogleda me. "Zdravo, prijateljice!", kaže. O neeee!Otkad sam ja prijatelj sa njima? Opet su skontali da sam tu. Polećem iznad njih. Opet se budim u istoj sobi, onoj gde predmeti lete u vis. Au. Al sam se ja zagubila. Ma kako sad da se probudim. Šetam kroz u kuću. Pomalo liči na neki zamak. Napolju je noć, ali nekako znam da je mesto u planinama. Opet se budim.Sad je jutro i na terasi sam. Gledam u planine i mislim, e fala bogu, sad sam ustala. Hm...Šta ja radim u planinama? Ne..Opet sanjam. Dalje se ne mogu setiti. Nekako sam se probudila. Al imam utisak da je ceo san trajao dugo.

sMira

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Iskustveno

Postaj  Kartikeya on sri stu 05, 2014 12:07 pm

Imao sam poprilično iskustva u sanjanju. Prvo sam se još kao klinac, bez ikakvikh teoretskih potpora pitao a šta bi bilo da se ja probudim u mom snu, a ne ovamo - na javi?  I onda sam to pokušavao, al tada nisam uspeo. Kasnije sam preko Kastanedinih knjiga pokušao tehniku (zapravo to i nije tehnika već prosta - namera) sa nelaženjem ruku - i uspeo. Taj san mi je promenio pogled na svet.

Kod sanjanja nije toliko bitna tehnika, već usredsređenost, energija, posvećenost (ono što svakom od nas ponajviše manjka - mi smo pričalice, brbljalice... stalno praznoslovimo) Retko ko može ući u sanjanje ako ne razbije svoju svakodnenvu rutinu, odbaci nepotrebne delatnosti i svo vreme i energiju posveti sanjanju. Ako tako ne učinim, ma koliko pokušavao, nikada ne uđem u sanjanje.

Kartikeya

Broj postova : 35
Registration date : 05.11.2014

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Sponsored content Today at 7:56 am

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics