ORLOV DAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aktivna rekapitulacija

3 posters

Go down

Aktivna rekapitulacija Empty Aktivna rekapitulacija

Postaj  Zaya čet svi 07, 2009 8:31 pm

I mene prosle nedelje spopala tuga, osudjivanje da sam nesto pogresno rekla, napravila...da nema nikakvog smisla i sve u tom stilu. Trazila sam razloge, pokusala da se odvojim, medjutim stanje se sve vise pogorsavalo.
Samo mi je trebalo da me neko zagrli i da se isplacem kao kisa.

I onda sam prihvatila sva ta stanja koja sam ganjala i odbijala. Vukla sam se takva tuzna, pogresna, ljuta, i odjednom sam pocela da vidim sebe kao nekog belog cudnog stvora. Kao neki beli mravojed, samo odvratno sebicno, grozno.
Cak sam i u samopozluzi dok sam stajala u redu na kasi mislila,
o hvala bogu sto niko ne vidi kakavo sam grozno stvorenje.

I to je tako trajalo par dana gde sam u tom besmislu sedela i skroz prepustila.
Taj odvratni oblik je bio moj povredjeni ponos. To odvratno bice je sebicnost. Tim vidjenjem sam prepoznala patron.
Istog trenutka moja sebicnost je isparila....odjednom sam postala svesna zivota, okoline, ljudi, zivota na zemlji, te mnogostrukosti prelepih, carobnih, desavanja svih mogucih kreacija....Moja svest i svest zemlje u tom trenutku bile su jedno, i uvek su i bile jedno ...

Eto ispricala sam ovde jedan poduhvat koji me je na kraju iznenadio rezultatom.
Prepoznavanje ponosa na licnoj kozi je nesto sasvim drugo od onog kada o tome citamo i pricamo. Bar za mene. Mislila sam da se ponos moze imati pod kontrolom ili ga nemati, medjutim on je toliko skriven ispod povrsine koze, toliko je blizu i prisutan u svemu svakog trenutka, pogotovo kada smo medju ljudima, a i kada smo sami. Gotovo da i nema razlike jer, je sustina u odnosu koji smo sa sobom izgradili pa je igramo i pred drugima.
Sada su mi smesne neke reci kada cujem, kao patnja, tuga, cak i sama ljubav je prepuna povredjenog ponosa, sujete... (bas slusam pesmu gde se jadikuje zbog ljubavi) i istina je sto Kastaneda kaze da su zamke u recima koje upotrebljavamo svakog dana.

Reci su kljucevi u usmeravanju paznje.
One su nosioci patrona ponasanja i skrivene su onome sto mislimo i govorimo svakodnevno.
Sve mi je odjednom suprotno, apsurdno, cak i nemoguce preneti ljudima koji se ceo zivot bore da bi se dokazali i pokazali radi povredjenosti od isto tako povredjenog, ponosnog.
Krijemo se jedni od drugih da nas ne bi proglasili slabicima.
Ranije nikada nisam bila svesna kada me uhvati stanje povredjenosti, dok, sada, osetim promenu energija. Znaci ono se i dalje javi, normalno, razlika je sto je sada prepoznam.
To je kao da se po celom telu, rascvetani cvetovi odjednom zatvore. Energija prestane da zraci i kao da se sve smraci i promeni boju. flower
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Aktivna rekapitulacija Empty Re: Aktivna rekapitulacija

Postaj  Vijaya pet svi 08, 2009 11:57 am

Lepo sto si ovo napisala.... I love you

Znaci aktivna rekapitulacija je zapravo prepoznavanje "patrona na svojoj kozi" kako kazes.
Da li je onda to dovoljno ili to dolazi nakon vezbe rakapitulacije sa disanjem, inicijacijom proslih dogadja i okretanjem glave?
Da li je svrha te rakapitulacije da dovede do ove(aktivne), ili je individualno(zavisi od svesnosti pojedinca)?

Rekla sam ti jednom da me vezba rekapitulacije podseca na vezbu "exskalibur " od Slavinskog, mozda je postavim radi poredjenja.
Znam da se oslobadja velika energija, zapravo "zarobljeni" obrasci se osvestavaju, sto dovodi do toga da se covek bolje oseca, prihvati.
Exskalibur je malo grublja metoda, zahtevnija metoda u odnosu na rekapitulaciju i zato mi se ne svidja.

Svidja mi se mnogo svrha ove rekapitulacije. alien
Vijaya
Vijaya

Broj postova : 19
Registration date : 30.03.2009

[Vrh] Go down

Aktivna rekapitulacija Empty Re: Aktivna rekapitulacija

Postaj  infinity pet svi 08, 2009 9:22 pm

Vrlo inspirativan post Zayo...

Pošto je krenulo ovim smjerom, nadovezaću se sa svojim iskustvima.

U zadnje vrijeme, tj. skoro cijeli prošli mjesec i ovih par dana, dešavaju mi se ''vanjski poticaji'' koji kao da žele razoriti svaku samokontrolu koja je postojala u meni. Toliko toga se izdešavalo i pogađalo je u najbolnija mjesta, da je prosto nevjerovatno i nema šanse da se radi o slučaju. Bilo je stanja tuge, ogromnog samosažaljenja, čežnje, ljubavi, razočaranja, straha.... pa čak i smrti.

U nekoliko od tih par dana osjećao sam kao da je nešto strano još prisutno u mojoj svijesti, dolazi do strašnog pada koncentracije (nešto vrši pritisak u nekom dijelu mene) i ne dozvoljava mi čiste misli; čisto razmišljanje - nego su sve misli i akcije ''ofarbane'' sa popratnim pitanjima ''da li je to ispravno'', ''hoće li me sada ta osoba mrziti'', ''hoću li izgubiti kontakt sa tom osobom''.... hrpa mentalnih negativnih procesa koja užasno crpi životnu snagu i čak i snažno vuče u želju za smrću.
Na neki način - ''traženje opravdanja u tuđim očima'' kako kaže don Huan.

Što se pak riječi tiče, uvidio sam da ponavljanje tih negativnih izjava u sebi samo dovodi do učvršćivanja položaja samosažaljenja u nama. Te riječi, ta vrsta našeg unutarnjeg dijaloga nas naprosto zacementira u položaju u kojem se nađemo. Koji je usput rečeno, vrlo bijedan za bilo koje živo biće.
No, isto tako, čini se da treba proći i neko vrijeme dok se neke ''kuglice'' u nama nekako malo drugačije prerasporede, i tada nešto puhne te shvatimo da takvo stanje stvarno nikome nije od koristi.
Mijenjanjem ''teme'' unutarnjeg dijaloga, moguće je promijeniti položaj.
Napomena - često u takvom stanju, nije lako do unutarnje tišine.
Zbog toga napisao ovu rečenicu prije.
infinity
infinity

Broj postova : 21
Registration date : 24.03.2009

[Vrh] Go down

Aktivna rekapitulacija Empty Re: Aktivna rekapitulacija

Postaj  Zaya pon lip 15, 2009 12:52 am

Da, vreme moze uciniti svoje, pa nesto puhne kako kaze Infinity i shvatimo da takvo stanje nije od koristi. Medjutim, negativno raspolozenje se za izvesno vreme vraca i opet gubimo i vreme i energiju.
U aktivnoj rekapitulaciji radi se ovako: kada nas povuku negativne emocije i zapetljamo se, treba se setiti rakapitulacijskog disanja. Ne uplitati se u emocije, ne ucestvovati.
Udahnuti "negativan osecaj" - kratkim udahom na levom ramenu i izdah ka desnom ramenu. Izdahnemo sav vazduh i onda nekoliko puta izdahnemo ostatak vazduha tako da se sav vazduh izbaci napolje kroz trzaje. Radimo sve dok ne izdahnemo sav negativan naboj koji imamo.

Kada smo ostali mirni, prestajemo.
Ovo je samo rekapitulacijski deo vezbe koja moze da se radi u traganju.
Moze posluziti kao prva pomoc.
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Aktivna rekapitulacija Empty Re: Aktivna rekapitulacija

Postaj  Zaya pon lip 15, 2009 1:19 am

Interesuje me da li neko uradi bar nesto od svega sto je procitao.
Da li se setite u situaciji kada vam je lose, kada to traje i ne vidite izlaz ,
da li ista od tehnika probate u tim zamucenim, potonulim stanjima.
Ako ne radite nista, zasto ne radite.

Zasto uopste citamo sve ovo, ako ne uradimo bilo sta u trenutku kada je to potrebno.
Da li tehnike nisu jasne...ili je posredi lenjost, ili nije shvaceno dovoljno o cemu se uopste radi kod tehnika.
Zasto citiramo tehnike a ne radimo ih kada nam je to zivotno vazno???
Onda neko dodje pa ispise citate ili kaze sta je ko rekao i bude zadovoljan i srecan kao da je nesto promenio time sto je drugima dao savet.

Poznajem ljude koji godinama citaju, slusaju, cak i pricaju to sto su culi, ali u tome nema njih, oni samo ponavljaju ono sto su culi i to je sve. Oni cak i ne znaju da ne znaju.
Oni nista ne znaju, oni ne zive. To su samo neki refleksi koji daju eho i to je sve.
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Aktivna rekapitulacija Empty Re: Aktivna rekapitulacija

Postaj  Zaya pon lip 15, 2009 2:08 am

Kada smo bez energije a svako to dozivi na svoj nacin:

Udahnuti
vazduh,
otvorenim ustima,
snazno,
isprekidano sedam puta,
kao kada smo kao deca plakali pa smo jecajem uzimali energiju u pluca. Wink
(Carol Tiggs)
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Aktivna rekapitulacija Empty Re: Aktivna rekapitulacija

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.